Naszą misją jest pokazywanie dzieciom świata jako wielkiego i niezwykłego pola możliwości rozwoju. Wielkość i jego zróżnicowanie ma być dla nich zachętą do przygód i radosnego odkrywania, bez uprzedzeń i lęku, bez barier i obciążeń, za to z wrażliwością i szacunkiem dla innych. Kochamy wszystkie dzieci, te niezwykle żywe i energiczne, samotników i lwy salonowe, ponieważ  indywidualność każdego z nich jest dla nas najważniejsza.

NAJBLIŻSZE TERMINY PÓŁKOLONOII
TERMIN I
26 – 30.06.2023

TERMIN II
3 – 7.07.2023

Organizowane przez JagnaBlue non profit Sp. z o.o. PÓŁKOLONIE NURKOWO-PŁYWACKIE są wspaniałą możliwością poznania samego siebie, odkrycia nowego miejsca jakim jest podwodny świat i przede wszystkim zdobycia niezbędnej wiedzy oraz umiejętności pozwalających na swobodne i bezpieczne pływanie i nurkowanie.

Półkolonie są skierowane do wszystkich dzieci od 8-tego roku życia, które chciałyby aktywnie spędzić część wakacji w niecodzienny sposób, nauczyć się nowych rzeczy, spróbować pokonać swoje słabości oraz doskonalić i wykorzystać umiejętności jakie posiadają. Jest to dla osób lubiących i nie bojących się nowych wyzwań. Uczestnik zdobywa szeroki zakres wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z zakresu płetwonurkowania opartej na bardzo wysokich standardach PSAI oraz CMAS – najbardziej renomowanych federacji nurkowych na świecie.

Młodzież na zgrupowaniu rozwija umiejętności tj. dbałości o posiadany sprzęt, organizacji miejsca pracy, odpowiedzialności za drugą osobę, rozwija zdolności współpracy, uczy się podstaw ratownictwa w zakresie pierwszej pomocy, holowania partnera na wodzie, wezwania dorosłego i wykonanie telefonu do odpowiednich służb ratowniczych. Podstawową ideą półkolonii jest bezpieczeństwo i stosowanie się do reguł i zasad bezwzględnie przestrzeganych w tym sporcie. Po imprezie każdy dostanie dyplom płetwonurka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

 • Termin I: 26 – 30.06.2023; Termin II: 03 – 07.07.2023;
 • Miejsce: Gawrych Ruda – „Rezydencja nad Wigrami”
 • Wyżywienie: obiad z dwóch dań
 • Przyjazd: własnym transportem do Szkoły nurkowania JagnaBlue
 • Odbiór: własnym transportem ze Szkoły nurkowania JagnaBlue
 • Ubezpieczenie: każdy uczestnik objęty jest na czas obozu ubezpieczeniem NNW.
 • Cena: 1300 zł.

* Maksymalna ilość dzieci na półkolonii wynosi 12

SZCZEGÓŁY:

MIEJSCE

Spotykamy się codziennie w Naszej Szkole nurkowania JagnaBlue przy ul. Północnej 26. Po sprawach organizacyjnych jedziemy nad jezioro Staw w Gawrych rudzie do ośrodka Rezydencja nad Wigrami. Tam mamy zajęcia w wodzie i pod wodą zgodnie z planem. W między czasie jest mały poczęstunek, a po zajęciach obiad z dwóch dań i napojami.
Około 15:30 będziemy już na miejscu, czyli w Suwałkach w szkole JagnaBlue i tam omówimy plan na następny dzień.

WYŻYWIENIE

W cenie pobytu oferujemy obiad z dwóch dań oraz napoje. Wszystkie posiłki przygotowane w domowej kuchni, spożywane będą w stołówce.

PROGRAM

Program Półkolonii skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, które marzą o zobaczeniu podwodnego świata lub chcą kontynuować już zdobyte umiejętności. Zajęcia nurkowe i pływackie dla dzieci pozwalają najmłodszym na rozwijanie wiadomości o życiu podwodnym, zwiększanie umiejętności pływackich, rozwijanie nowych zainteresowań, a przede wszystkim dają dużo dobrej i bezpiecznej zabawy.

ZAJĘCIA NURKOWE PRAKTYCZNE

 • będą stanowić podstawowy blok tematyczny zajęć sportowych. Zajęcia będą dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Ćwiczenia poprowadzi nasza najlepsza kadra instruktorska. Odbywać się będą nad jeziorem Staw, gdzie woda jest bardzo przejrzysta i pełna życia. Ilość dzieci na instruktora w pierwszych dniach to 1:1.

ZAJĘCIA TEORETYCZNE

 • odbywać się będą na terenie ośrodka w blokach zajęć popołudniowych.

RAMOWY PLAN DNIA:
8:00
Przychodzenie dzieci, odnotowywanie obecności.
8:10 – 8:45
Omówienie zasad dotyczących zachowania, bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie ośrodka i nad oraz pod wodą.
8:50 – 9:30
Dobieranie sprzętu do nurkowania pod indywidualne potrzeby dziecka i pakowanie sprzętu wodnego i nurkowego do samochodów. Wyjazd nad jezioro do Gawrych Rudy.
10:00 – 11:30
Zajęcia nad i pod wodą zgodnie z programem półkolonii
11:40 – 12:00
Przerwa na małą przekąskę i odpoczynek
12:30 – 14:00
Zabawy i gry integracyjne oraz dalsza część realizacji programu z zajęć w wodzie.
14:30– 15:00
Obiad
15:10
Powrót do siedziby Szkoły Nurkowania JagnaBlue.
15:30 – 16:00
Rozwieszenie sprzętu do nurkowania i wspólne omówienie dnia. Odbiór dzieci przez opiekunów, rozejście się do domów.

RELAKS I PLAŻOWANIE

Nie samym nurkowaniem dziecko żyje, więc każdego dnia (jeśli tylko pozwoli pogoda) będziemy wypoczywać na piaszczystej plaży, korzystając z kąpieli słonecznych i wodnych. Będziemy także korzystać z bogatego zaplecza sprzętu do uprawiania sportów wodnych.

KADRA WYCHOWAWCZO-INSTRUKTORSKA

Głównymi instruktorami na kursie będą: Ewa i Łukasz Drucis. Łukasz jest instruktorem pływania i płetwonurkowania, a także nauczycielem w szkole, doświadczonym wychowawcą kolonijnym oraz ratownikiem z wieloletnim stażem pracy. Ewa jest wychowawcą kolonijnym, instruktor płetwonurkowania oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowląt, dzieci i dorosłych od ponad 18 lat. Kinga, która na co dzień pracuje w przedszkolu, jest wychowawcą kolonijnym i wieloletnim pedagogiem, który świetnie dogaduje się z każdym dzieckiem. Posiada uprawnienia nurkowe na poziomie średniozaawansowanym. Nataniel jest instruktorem płetwonurkowania oraz wychowawcą kolonijnym z doświadczeniem. Półkolonie z JagnaBlue to aktywny wypoczynek na najwyższym poziomie, oparty na ćwiczeniach i wartościach PADI INTERNATIONAL oraz KDP CMAS, wyszkolona, doświadczona kadra instruktorska, indywidualne podejście do każdego uczestnika wyjazdu, dobra organizacja czasu, mnóstwo atrakcji i świetna, przyjacielska atmosfera!

GODZINY TRWANIA I POBYTU DZIECI NA PÓŁKOLONII

Zapraszamy rodziców codziennie o przywiezienie dzieci o godzinie 08:00.
Zapraszamy rodziców codziennie po odbiór dzieci o godzinie 16:00. Prosimy się starać nie spóźnić 😉 Dzieciaki mega się denerwują 😉

CENA: 1300 PLN*

CENA ZAWIERA:

 • Sprzęt nurkowy;
 • Transport na miejscu;
 • Wyżywienie – przekąska, obiad z dwóch dań, napoje
 • Profesjonalna opieka dydaktyczna: wychowawcy, instruktorzy  nurkowania,  ratownik WOPR;
 • Realizację programu dydaktycznego.

CENA NIE ZAWIERA: 

 • Powrót/dojazd na półkolonie

ZAPISY:

Aby zostać zapisanym na półkolonie należy:

 • Wypełnić kartę kwalifikacyjną i dodatkowe dokumenty wysyłane na mail po uprzednim kontakcie telefonicznym.
 • Dokonać pierwszej wpłaty za obóz w wysokości 800 zł.
 • Dokonać drugiej i ostatniej wpłaty 500 zł – do 1 czerwca 2023 (1300 zł.)
 • Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz duże zainteresowanie półkoloniami, rekomendujemy możliwie szybką rezerwację miejsc.

Obóz przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci z rocznika 2010 do rocznika 2015.

Wyprawa do RPA

Wyprawa do RPA

AFRICA IS NOT FOR SISSIES - SHARK WEEK 06.11 - 20.11.2021JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi.Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i...

czytaj dalej
WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

Zapraszamy na jedną z najbardziej spektakularnych wypraw nurkowych do Egiptu, jaka istnieje, gdzie nurkowania są w magicznych i dziewiczych rafach. Zawsze marzyliście o safari nurkowym gdzie w tydzień robi się 20 nurkowań w niedostępnych miejscach, ale jedyną...

czytaj dalej
Sardine Run 19.06-03.07.2021

Sardine Run 19.06-03.07.2021

JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi. Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i Orania. Burowie byli potomkami osadników holenderskich...

czytaj dalej
Dahab – Majówka 25.04-02.05.2020

Dahab – Majówka 25.04-02.05.2020

Zapraszamy na koleją wspaniałą majówkę z JagnaBlue w Dahab. Kultowe miasteczko nurkowe zaprasza na świetne nurkowania, urokliwe widoki, pyszne jedzenie i najlepszą shishe. Cena:2450 PLN – lot w obie strony WAW-SSH-WAW, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, hotel ze...

czytaj dalej
Wakacje w Chorwacji – Wyspa Brac 17.08 – 28.08.2020

Wakacje w Chorwacji – Wyspa Brac 17.08 – 28.08.2020

Wakacje trzeba planować już teraz i rozglądać się za ciepłym miejscem, gdzie można odpocząć, wygrzać się i przyjemnie spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Zakochaliśmy się w cudownym miejscu w Chorwacji, a ściślej w wyspie. Brac, bo o niej mowa, jest oddalona...

czytaj dalej