JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi. Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i Orania. Burowie byli potomkami osadników holenderskich przybyłych tu w XVII wieku. Pod koniec XIX wieku wybuchły dwie wojny burskie z Wielką Brytanią. W 1910 utworzono dominium brytyjskie Związek Południowej Afryki, przekształcony w 1961 w republikę. Do lat 1990-93 w RPA obowiązywał rasistowski system społeczny rządów białej mniejszości (apartheid). Od wolnych wyborów w 1994, władzę sprawuje reprezentujący czarnoskórą większość Afrykański Kongres Narodowy. Mimo niepokojów społecznych, RPA pozostaje największą gospodarką na kontynencie i trzecią największą spośród tych znajdujących się wyłącznie na południowej półkuli.

Kraj ten jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, z trzech stron otoczonym przez ocean, linia brzegowa ma ponad 2500 km. Republika Południowej Afryki ma powierzchnię 1 219 912 km², czyli prawie 4-krotnie większą od Polski. Większą cześć kraju zajmuje rozległy płaskowyż Wysoki Weld (pow. 400 tys. km²), o wysokości od 900 do 2000 m n.p.m. Od strony wschodniej i południowej kończy się on ostrą krawędzią opadającą w stronę Oceanu Indyjskiego. Na „Przylądku Igielnym” najdalej na południe wysuniętym obszarze Afryki spotykają się dwa Oceany, Ocean Atlantycki i Ocean Indyjski.

Należy pamiętać, że wszystkie nurkowania w rafach na Protea Banks są ograniczone do zaawansowanych nurków ze względu na głębokość nurkowań (przekraczających 30 m) i silne prądy, które mogą być obecne. Możemy jednak zorganizować nurkowanie z instruktorem w ramach kursu zaawansowanego PADI. Wszystkie nurkowania w Afryce Południowej to nurkowanie z Zodiaków. Temperatura wody może wynosić od 18 do 26 stopni Celsjusza.

Tym razem będziemy oglądać najsłynniejsza migrację ryb zwaną „Sardine run”. Odbywa się ona raz w roku na przełomie czerwca i lipca. Jest to jedno z najcudowniejszych przedstawień świata zwierząt jakie istnieje. Biorą w nim udział rekiny, delfiny, inne duże ryby jak wieloryby oraz ptaki i ludzie. Spektakularne ławice sardynek tańczą w rytm ścigających ich innych mieszkańców planety. TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!!!

Dzień 1 – 19.06:
Wylot z Warszawy do RPA
Dzień 2 – 20.06:
Przylot na lotnisko King Shaka w Durbanie. Transport do miejscowości Shelly Beach i zakwaterowanie w B&B
Dzień 3 – 21.06:
Aklimatyzacja i zwiedzanie okolicy
Dzień 4 – 22.06:
2 Nurkowania z rekinami i na rafie Protea Banks.
Powrót do pokoi i czas wolny
Dzień 5 – 23.06:
2 nurkowania na rafie Protea Banks. Czas wolny – farma krokodyli.
Dzień 6 – 24.06:
1 nurkowanie z rekinami i wyjazd do miejscowości Port St. Johns, gdzie będziemy mieszkać przez kolejne 3 dni.
Dzień 7 – 10 – 25.06 – 27.06:
Nurkowania z sardynkami -pierwsza połowa dnia na morzu
Dzień 11 – 28.06:
Transfer do miejscowości St. Lucia i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. 
Dzień 12 – 29.06:
Pływanie po rzece statkiem – obcowanie z hipopotamami i krokodylami. Po południu transfer do najstarszego parku dzikich zwierząt Hluhluwe/Mfolozi Game Reserve. Zakwaterowanie i wieczorna wycieczka jeepami po parku. 
Dzień 12 – 30.06:
Wcześnie rano wyjazd na oglądanie WIELKIEJ PIĄTKI. Po południu obiadokolacja i wycieczka jeepami po parku.
Dzień 13 – 1.07:
Po śniadaniu transfer do Durbanu i nocleg w hotelu przy plaży. Wspólna pożegnalna kolacja.
Dzień 14 – 2.07:
Transfer na lotnisko King Shaka International w Durbanie.
Dzień 15 – 3.07:
Lądowanie na lotnisku w Warszawie i pożegnalne zdjęcie 🙂

Cena osoba nurkująca 13500 PLN + Lot 3000 – 3500 PLN
Cena osoba nienurkująca 8000 PLN + lot 3000 – 3500 PLN

Cena zawiera:
Nurkowania z rekinami, na rafie i z sardynkami
Noclegi
Transfery z/na lotniska, do hoteli innych miast oraz na nurkowania.
Cena nie zawiera:
Wyżywienia oraz ubezpieczenia nurkowego.
Wejściówek do parków i opłat z tym zwiedzanych.
Lotów – cena zależy od szybkości zakupu biletu.

W sprawach rezerwacji proszę o telefon 505 012 602

Zobacz odcinek naszego Vloga na temat bezpieczeństwa w RPA:

Wyprawa do RPA

Wyprawa do RPA

AFRICA IS NOT FOR SISSIES - SHARK WEEK 06.11 - 20.11.2021JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi.Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i...

czytaj dalej
WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

Zapraszamy na jedną z najbardziej spektakularnych wypraw nurkowych do Egiptu, jaka istnieje, gdzie nurkowania są w magicznych i dziewiczych rafach. Zawsze marzyliście o safari nurkowym gdzie w tydzień robi się 20 nurkowań w niedostępnych miejscach, ale jedyną...

czytaj dalej