Zapraszamy na jedną z najbardziej spektakularnych wypraw nurkowych do Egiptu, jaka istnieje, gdzie nurkowania są w magicznych i dziewiczych rafach. Zawsze marzyliście o safari nurkowym gdzie w tydzień robi się 20 nurkowań w niedostępnych miejscach, ale jedyną przeszkodą była choroba morska i dyskomfort związany z tygodniowym pobytem na łodzi? Teraz jest taka możliwość i nie trzeba mieszkać na morzu. Wadi Lahami to camp nurkowy położony na naprawdę „dalekim południu” (ok. 80 km od granicy z Sudanem). Miejsce świetne nie tylko dla nurków na każdym poziomie zaawansowania, ale także dla miłośników ptaków i pustynnej fauny. Jeśli uwielbiasz nurkować i swobodnie czujesz się na łonie przyrody mieszkając bez zbędnych luksusów, to jest to miejsce wymarzone dla Ciebie.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY w opcji z 5 dniami nurkowymi*

 • Dzień 1 
  Zbiórka na lotniku na 2 godziny przed wylotem na lotnisku w Katowicach/Warszawie, Odprawa paszportowo-bagażowa, Wylot do Marsa Alam, Przylot do Egiptu, Transfer z lotniska do campu (ok. 2,5h z lotniska w Marsa Alam), Zakwaterowanie w namiotach/willach, Lunch, Zapoznanie z bazą, omówienie szczegółów, przygotowanie sprzętu nurkowego, Kolacja i czas wolny.
 • Dzień 2-6 ** (5 dni nurkowych)
  Śniadanie ok. godziny 06:00, Przygotowanie do wypłynięcia na 2 nurkowania (nurkowanie z RIB – u), Dwa nurkowania na rafach Fury Shoals (w przerwie można napić się kawy/herbaty i zjeść ciasto), Powrót do campu na lunch, Sjesta, Trzecie nurkowanie na pobliskich rafach (nurkowanie z RIB – u), Powrót do bazy, Przygotowanie do nurkowania nocnego (nurkowanie z RIB – u), Czwarte nurkowanie nocne, Powrót na kolację, czas wolny, nocleg.
 • Dzień 7
  Śniadanie, Czas wolny – możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, Lunch, Czas wolny, kolacja, przygotowanie do wyjazdu, czas wolny, nocleg.
 • Dzień 8
  Śniadanie, Wykwaterowanie z campu, Transfer na lotnisko w Marsa Alam, Odprawa paszportowo-bagażowa, Przelot do Polski, Zakończenie imprezy.

* – dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotu.
Doba pobytowa zaczyna się o godz. 14.00, a kończy o godz. 12.00. Za skorzystanie z zakwaterowania w ciągu dnia (do zachodu słońca), pobierana jest na miejscu dopłata w wysokości połowy stawki dziennej. Późny checkout (do godz. 14:00) bezpłatnie – w miarę dostępności! Prosimy zabrać na wyjazd: ręcznik oraz kosmetyki: szampon, żel pod prysznic, pastę do zębów itp. 

Namioty w Wadi Lahami stoją tuż przy plaży, jest ich w sumie 30, powierzchnia każdego z nich wynosi 12 m². W każdym z namiotów znajdują się dwa łóżka ustawione w odległości 2 m od siebie. Na wyposażeniu są: dwa prześcieradła, koce i poduszki (dla każdego z gości). Obsługa w obozie zawsze służy pomocą, jeśli potrzebny jest dodatkowy materac lub pościel. Namioty mają dostęp do elektryczności, jednak przydaje się latarka czołowa, żeby bezpiecznie poruszać się po terenie campu w godzinach wieczornych. Prysznice i toalety zlokalizowane są w głównym budynku. Goście muszą zabrać ze sobą ręczniki (zarówno te do codziennego użycia, jak i plażowe), a także przybory toaletowe. Na terenie campu funkcjonują także namioty królewskie, dwa razy większe od standardowych, wyposażone w łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze, wentylator, mini lodówkę, szafę oraz stolik-pufę.

Na terenie campu znajduje się również 16 bungalowów Madyafah które są kamiennymi budynkami o powierzchni 24 m², zwieńczone dachem w formie kopuły. Ta typowo pustynna architektura jest niezwykle efektywna w ciepłym klimacie – zapewnia chłód w ciągu dnia bez potrzeby klimatyzacji. Każdy domek posiada dwa tarasy, każdy o powierzchni 8 m², wyposażony w bambusowe fotele. Jeden z tarasów zapewnia widok na góry, drugi natomiast skierowany jest w stronę morza. W każdym z domków znajduje się łazienka z prysznicem (z zimną i ciepłą wodą), toaleta, dwa łóżka, szafa na ubrania, toaletka z lustrem i wentylator. Goście powinni przywieźć swoje własne ręczniki plażowe oraz przybory toaletowe. Eco camp zapewnia jedynie ręczniki łazienkowe i pościel, regularnie zmieniane przez pokojówki.

Po każdym nurkowaniu można skorzystać z pryszniców. Podczas pobytu w Wadi Lahami zapewniane jest pełne wyżywienie – 3 posiłki w ciągu dnia oraz słodka przekąska na podwieczorek. Goście, którzy wymagają specjalnej diety, proszeni są o zgłoszenie tego faktu w momencie dokonywania rezerwacji. W przypadku wykonywania nurkowań nocnych, nurkowie proszeni są o zgłaszanie, czy kolacja ma być podana przed czy po nurkowaniu. Do posiłków przewidziane są zimne napoje, woda, kawa i herbata, piwo dostępne za opłatą. Wszystkie płatne napoje i usługi zostaną rozliczone zbiorczym rachunkiem pod koniec pobytu. Zaleca się, by goście mieli przy sobie gotówkę lub czeki podróżne, bowiem przy płatnością kartą doliczana jest dopłata transakcyjna w wysokości 3%. Rzeczy wartościowe można zamknąć w sejfie na cały okres pobytu w obozie.

Do miejsc nurkowych dociera się pontonami typu RIB. Przewodnicy opracowali program podwodnych wycieczek, trwających z reguły 60 minut każda.  Wymagane jest minimum 20 zalogowanych nurkowań i obowiązkowe posiadanie komputera nurkowego (można go wypożyczyć na miejscu za 10 EUR/dzień). Jedynie dwa pierwsze nurkowania w ciągu dnia odbywają się w asyście przewodnika. Trzecie nurkowanie wykonywane jest samodzielnie (w parach), podobnie jak nocne. Zaplecze nurkowe wyposażone jest w zbiorniki ze słodką wodą do płukania sprzętu i wieszakami na sprzęt, a także w dostęp do elektryczności 220 V do ładowania akumulatorów latarek i sprzętu fotograficznego. Zaleca się, by korzystający z elektryczności goście posiadali szybkie ładowarki (max. 6 godzin). Butle nurkowe, znajdujące się na wyposażeniu campu są aluminiowe o pojemności 12 l.

Program nurkowy dobrany został tak, by sprostać oczekiwaniom osób o różnych poziomach zaawansowania – zaczynając od początkujących, a kończąc na nurkach doświadczonych – nawet technicznych. Kompleks słynnych raf Wadi Lahami zajmuje powierzchnię około 60 km². Niezwykłość i największy atut campu Wadi Lahami, to bliskie położenie słynnego systemu raf Fury Shoals. Lokalizacja ta daje możliwość nurkowania na około 30 spotach, do których docieramy szybkimi RIB-ami. Rafy Fury Shoals (Lahami Reef, Lahami Shabrour, Shaab Mansour, Abu Galawa, Claudia Reef, Playground Reef i wiele innych) są schronieniem dla wielu gatunków ryb – ich topografia przypomina koralowe kaniony. Nie są rzadkością spotkania z dużymi gatunkami pelagicznymi – tuńczykami, ostrobokami, rekinami i rajami. Twarde koralowce, budujące te rafy, uznawane są za najpiękniejsze na świecie. Okolice te są jednymi z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania w obrębie całego basenu Morza Czerwonego – okoliczne rafy zachowały się w stanie nienaruszonym od ponad 20 lat!

TERMIN WYJAZDU:

 • 1 maja – 8 maja 2021

CENA WYJAZDU:

 • 4999 PLN os nurkująca /namiot (DBL)/tydzień/pakiet 5 dni nurkowy
 • 3850 PLN os nienurkująca/namiot DBL/tydzień

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w namiocie standard – DBL,
 • koszt przelotu KTW/WAW-RMF- KTW/WAW,
 • wyżywienie FB (śniadanie, lunch, kolacja, normalne napoje bezalkoholowe: cola, fanta),
 • pakiet nurkowy: 4 nurkowania dziennie x 5 dni/ 20  nurkowań, 1 i 2 nurkowanie z przewodnikiem na rafach Fury Shoals, 3-cie nurkowanie popołudniowe w parach oraz 1 nurkowanie nocne w parach na rafach wewnętrznych – możliwość popłynięcia dalej za dodatkową opłatą,
 • przewodnik podczas nurkowań,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • wypożyczenie butli 12 l i pasa balastowego,
 • transfer z/na lotnisko (klimatyzowanym busem),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie podstawowe KL + NNW+ bagaż.

Cena nie zawiera:

 • zakupu wizy egipskiej 25 $,
 • kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego,
 • dodatkowego ubezpieczenia nurkowego – dostępne u organizatora,
 • nurkowanie na rafach zew. Fury Shoals,
 • nabijania butli nitroxem (2 €/butla),
 • ubezpieczenie: komora dekompresyjna 7 € – płatne na miejscu,
 • dopłaty do zakwaterowania w Namiocie Królewskim DBL 160zł/os./tydzień, w Willi DBL 472zł/os./tydzień,
 • dopłata do zakwaterowania SGL: namiot 473zł/os./tydzień, namiot królewski 630zł/os./tydzień, willa 1.103zł/os./tydzień,
 • dopłaty do przedłużenia doby hotelowej.

Warunki rezerwacji

 • Zaliczka: 1.500zł – w dniu podpisania rezerwacji na konto JagnaBlue,
 • Dopłata: do 100% na 30 dni przed wylotem.

Płatności

 • Płatności za wyjazd należy dokonać na wskazane telefonicznie bądź mailowo konto.

Wymogi

 • Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski,
 • Ważny certyfikat nurkowy oraz logbook – prosimy zabrać na wyjazd
Wyprawa do RPA

Wyprawa do RPA

AFRICA IS NOT FOR SISSIES - SHARK WEEK 06.11 - 20.11.2021JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi.Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i...

czytaj dalej