ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NURKUJĄCYCH I NIE TYLKO NA WSPANIAŁĄ WYPRAWĘ NURKOWĄ DO EGIPTU

EGIPT – DAHAB 

Położony jest we wschodnio-środkowej części Półwyspu Synajskiego 90 km na północny-wschód od Sharm El Shailh na złocistym brzegu zatoki Akaba. „Kultowe” miejsce wśród miłośników nurkowania nie tylko ze względu na piękno podwodnego świata. Poza Morzem Czerwonym największą atrakcją jest specyficzny orientalny charakter Dahabu. Ponadto korzystne wiatry sprawiają, że miłośnicy windsurfingu i kitesufingu coraz częściej wybierają Dahab jako najlepsze miejsce do pływania na Synaju.

HOTEL PLANET OASIS ***

Położony bezpośrednio przy głównej plaży w centrum truystycznym Dahab. Baza nurkowa Planet Divers jest umejscowiona z boku hotelu. Pokoje na parterze w starszej części hotelu. Posiadają klimatyzację, lodówkę, sejf oraz gustowne umeblowanie. Łazienki zostały kompletnie odnowione: nowa instalacja wodna, nowe kafelki, prysznic zamiast wanny. Dodatkowo zainstalowano termostatyczne mieszalniki uniemożliwiające dopływ wrzącej wody do kranu czy prysznica.
Przed pokojami nowe przestronne tarasy z widokiem na ogród i morze. Bogate śniadania w formie bufetu; różne sery i wędliny, masło, warzywa, jajka na kilka sposobów, biały i ciemny chleb, tosty, popularne naleśniki (z dżemem, miodem, czekoladą lub chałwą), mleko i jogurty, corn-flakes, płatki owsiane, owoce. Do tego kawa, różne herbaty i soki.
Kolacje (obiadokolacje) w wybranych plażowych restauracjach wg menu, po przyzwoitych cenach. Wi – fi dla każdego na terenie hotelu i bazy.

MIEJSCA NURKOWE

Blue Hole
Istnieje opinia, że jest to jedno z najciekawszych miejsc do nurkowania na świecie. Blue Hole posiada przepiękną rafę począwszy od brzegu a kończywszy na zewnętrznej części. Jest w kształcie leja, który schodzi do 110m. Na głebokości 56m jest słynny łuk „arch”. Nurkowanie tam jest tylko możliwe dla nurków technicznych ponieważ przekracza limity nurkowania rekreacyjnego. Na zewnętrzną części BH można przepłynąć przez „siodło” czyli niższą część rafy, która stanowi najpiękniejszy element cało.

Canyon
Nazwa „Canyon” pochodzi od niezwykłego ukształtowania dna morskiego spowodowanego pęknięciem tektonicznym, które tworzy coś w rodzaju wielkiego podmorskiego wąwozu. Nurkowanie zaczyna się od przepłynięcia laguny o długości 45m i skierowaniu się w lewo. Canyon zaczyna się od głębokości 15 -18m. Po wpłynięciu do środka znajdziemy się na piaszczystym dnie o głębokości 30 metrów. W środku Canyon jest dość szeroki natomiast u góry skały jego ścian tworzą wąski wąwóz. Widać przez niego cudowny prześwit światła i błękitną wodę. Do canyonu są dwa wejścia, większe gdzie zmieści się grupa nurków i mniejsze do pojedyńczego schodzenia. Można także wpłynąć przez węższą szczelinę w dalszej częsci Canyonu znajdującą się na głębokości 22m. Najgłębsze wyjście z tego miejsca jest na głebokości 54m i odwiedzane jest często przez nurków technicznych.

El Bells – Bells to wąska szczelina skalna w ścianie rafy, która schodzi do bardzo duzych głebokości. Jednak nurkowanie do 30m jest najpiękniejsze. Na 26metrach znajduje się tak zwant dzwon przez który można swobodnie przepłynąć. W każdej części szczeliny Bells można wypłynąć na otwartą przestrzeń i obserwować zmagania innych.

Canyon, Bells i Blue Hole są na pewno najbardziej spektakularnymi miejscami, ale na nich nie kończą się podwodne atrakcje. Na nurków czekają jeszcze m.in.:
Islands – trzy podwodne koralowe wyspy. Część korali została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1995 roku ale to co zobaczycie pozostawi na was niezatarte wrarzenia.
Morey Garden – osłonięte od wiatru, z łatwym zejściem do wody i piaszczystym dnem, porośniętym morską trawą. Mnóstwo tu korali stołowych, w których buszują anemony.
Caves – gdzie do wody skacze się jak do basenu a pod spodem są dwie olbrzymie jaskinie.

INNE ATRAKCJE

Windsurfing
W Dahab panują doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Wiatry wieją tu niemal przez cały rok. Najlepsze miejsce do surfowania to zatoka Quara – Laguna. Można też pogalopować konno w okolicach Dahab, lub wraz z przewodnikiem pojechać na wielbłądzie na pustynię.

Trekking

Miłośnicy pieszych wędrówek nie będą się w Dahab nudzić. Z pewnością warto wybrać się na wyprawę do Białego Kanionu. Na miejsce dojeżdża się samochodem terenowym, a dalej już pieszo przez kanion, w niezwykłej, dziewiczej ciszy, pod czystym, lśniącym niebem. Kolejne przepiękne miejsce to Kolorowy Kanion – trzeci co do wielkości na Ziemi.

Wschód słońca na górze Synaj – góra św. Katarzyny
To przeżycie niemal mistyczne. Góra ta uznana jest za świętą, gdyż tu właśnie Bóg przekazał Mojżeszowi tablice z Dziesięcioma Przykazaniami. Na szczyt, znajdujący się na wysokości ponad 2000 m, wyrusza się nocą, by z wierzchołka móc podziwiać wschodzące słońce. Widoki są niezapomniane. Wracając, warto zatrzymać się w Klasztorze św. Katarzyny, najstarszym, nieprzerwanie czynnym monastyrze chrześcijańskim.

Termin wyprawy
25.03.2014 – 01.04.2014

Koszt wyprawy nurkowej
1900 PLN

Cena zawiera:
Przeloty, Transfer z/na lotnisko, Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, Śniadanie BB, Ubezpieczenie NW/KL wraz z bagażem, Polisa ubezpieczeniowa biura podróży

Cena nie zawiera:
Wizy płatnej na lotnisku, Wydatków własnych, Dodatkowych opcji ubezpieczenia np. nurkowego, Wyżywienia poza śniadaniami oraz  sprzętu i pakietu nurkowego (10 nurkowań ) – 180 €

ORGANIZATOR WYJAZDU

SZKOŁA NURKOWANIA JagnaBlue

Czas na prawdziwą przygodę!

Przy współpracy z Biurem Podróży DIVE TOUR

 

Wyprawa do RPA

Wyprawa do RPA

AFRICA IS NOT FOR SISSIES - SHARK WEEK 06.11 - 20.11.2021JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi.Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i...

czytaj dalej
WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

Zapraszamy na jedną z najbardziej spektakularnych wypraw nurkowych do Egiptu, jaka istnieje, gdzie nurkowania są w magicznych i dziewiczych rafach. Zawsze marzyliście o safari nurkowym gdzie w tydzień robi się 20 nurkowań w niedostępnych miejscach, ale jedyną...

czytaj dalej