LOGWY

Niedziela przywitała nas sporym zachmurzeniem i deszczem, co bardzo zmartwiło mojego męża. Powód był prosty, wywiad do radia Białystok. Każde dodatkowe dźwięki przeszkadzają w nagraniu ponieważ mikrofon jest bardzo czuły. Szybki telefon do Huberta i czekamy, bo podobno ma przestać padać. Dość szybko okazało się, że prognoza pogody była trafna i wyszło słońce.

Na wywiad wybraliśmy jezioro Gałęziste z dwóch powodów a mianowicie jest blisko i łatwy dojazd oraz to tam wszystko się zaczęło. Po przyjeździe na miejsce okolica przywitała nas niesamowitą zielenią i bajkowym wręcz klimatem. Sami zobaczcie, fot. Miłosz Stojanowski.

gałeziste wyw 1

Pod wodą też jest magicznie. Przejrzystość coraz lepsza co widać na zdjęciach, a temperatura wody do 3,5m utrzymuje się w granicach 14-16 stopni. Poniżej niestety spada gwałtownie do 5 stopni. Termoklina jak widać jest jeszcze wysoko ale z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej. Raki tylko amerykańskie. Nie znaleźliśmy innych a ryb już coraz więcej.

Dziś swój pierwszy nurek w tym roku wykonał Miłosz, najmłodszy z ekipy. Dzielnie kroczył do wody w pełnym ekwipunku, nawet się nie zająknął, że ciężko. A pod wodą od razu wszystko mu się przypomniało. To jak z jazdą na rowerze, jak raz się nauczysz to potem nawet po najdłuższej przerwie nie zapomnisz 🙂

W trakcie nurkowania, przed i po wyjściu z wody przeprowadzała z nami wywiad Renata – redaktorka z radia Białystok. Ciężko było mówić pod wodą ale na powierzchni poszło nam całkiem nie źle :). Jak tylko audycja będzie na antenie radia od razu zamieścimy to na naszej stronie.

A tym czasem zapraszamy do obejrzenia filmu o naszym projekcie (Wy)nurzeni. Ekspedycja wigierska

 

GŁÓWNY PARTNER EKSPEDYCJI

wpn

ban spons