Rozpoczęliśmy serię nocnych nurkowań w Wigierskim Parku Narodowym. W ramach projektu będziemy nurkować nocą w większości jezior. Dlaczego nie we wszystkich? Dostęp do niektórych jezior jest dość skomplikowany za dnia, a w nocy będzie praktycznie nie możliwością dotarcie nad ich brzegi.

n1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako pierwsze do penetracji nocnej wybraliśmy jezioro Muliczne. Bardzo łatwy dostęp do brzegu jeziora oraz bogata fauna i flora przekonały nas do takiego wyboru.  Dojechaliśmy nad brzeg około godziny 20.20 dosłownie po pierwszym zdjęciu grupowym zerwała się burza i zaczął padać grad. Jak szybko się pojawiła tak szybko znikła i wtedy mogliśmy na spokojnie złożyć sprzęt i wejść pod wodę.

Niestety nasze oczekiwania przerosły rzeczywistość. Bardzo zastanawiające jest to, że w jeziorze o dość obfitej florze ilość fauny jest taka mała. Na swojej drodze spotkaliśmy kilka linów, śpiące wszędzie okonie i płocie. Kilka raków i sporo małych szczupaków. Nic więcej nie udało się napotkać. Widoczność spadła od ostatniego nurkowania ale to najprawdopodobniej było spowodowane opadani deszczy i gradu.

Podczas nocnego użyliśmy świateł video firmy Big Blue i HI-MAX oraz latarek Big Blue i Ammonite System. Latarek Big Blue w ramach projektu dostarczyła nam firma Waterfall. Dziękujemy

Już wkrótce kolejne nurkowania nocne. Tym razem wybierzemy się nad jezioro Białe Wigierskie.

wpn

ban spons