NURKOWANIE W SIDEMOUNT – ZESTAWIENIE BOCZNE

Nurkowanie w polskich wodach wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa podczas nurkowania. Potrzebne są dwa niezależne źródła powietrza. Jeżeli nie jesteś zwolennikiem dźwigania ciężkich butli na plecach to mamy dla ciebie rozwiązanie. Boczne mocowanie butli takich jakie są najlepsze dla Twoich potrzeb. Daje Ci to wygodę, praktycznie brak dźwigania i wysiłku przy przenoszeniu sprzętu oraz większy zapas powietrza i przede wszystkim mniejsze ryzyko wypadku związanego z zamarznięciem automatów.

CELE KURSU:

  • rozwinięcie wiedzy na temat zestawów dwubutlowych – kiedy powinno się ich używać, jakie są typy sidemountów, co należy do ich wyposażenia, jak o nie dbać oraz jak przeprowadzać poprawną konfigurację przed wejściem do wody
  • rozwinięcie umiejętności potrzebnych do nurkowania w zestawieniu bocznym – sidemount
  • nauczenie planowania, organizowania oraz przeprowadzania bezpiecznych nurkowań z wykorzystaniem sidemount
WYMAGANIA WSTĘPNE:
  • posiadanie certyfikatu Open Water Sport Diver lub równoważnego innej organizacji
  • ukończone 15 lat
  • posiadanie własnego sprzętu – możliwość wypożyczenia na czas trwania kursu – cena 150 PLN za dzień
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Sprzęt nurkowy oprócz butli, balastu i skrzydła sidemount.
Brakujący sprzęt można wypożyczyć na czas trwania kurs CENNIK WYPOŻYCZANIA SPRZĘTU lub zakupić przed kursem w naszym sklepie.

Czas trwania kursu 2,5 dni.

CENA: 1400 PLN

Cena nie zawiera materiałów szkoleniowych i certyfikatu (300 PLN) oraz wyjazdu na wody otwarte i kosztów z tym związanych, sprzętu nurkowego – możliwość wypożyczenia całego sprzętu w cenie 150 PLN za dzień lub pojedynczych elementów. Cena zawiera zestaw butli potrzebny do kursu.