NURKOWANIE POD LODOWE

Jeśli ekstremalne i nietypowe scenariusze nurkowe przemawiają do Ciebie, to musisz spróbować nurkowania pod lodem. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych specjalizacji nurkowych ponieważ przeciwstawiasz się warunkom pogodowym i zobaczysz piękno którego niewielu ludzi kiedykolwiek doświadczy.

 

 

CELE KURSU

Praca zespołowa jest niezbędna do nurkowania pod lodem, dlatego nauczysz się o rolach i obowiązkach zespołu pomocniczego i nurków zabezpieczających. Dowiesz się o rodzajach lodu, wyboru lokalizacji i przygotowania, wpływem zimna na organizm oraz procedur awaryjnych i obsługi sprzętu specjalistycznego. Podczas trzech ściśle nadzorowanych nurkowań pod lodowych, będziesz ćwiczyć:

  • Korzystania ze specjalistycznego sprzętu do nurkowania pod lodowego i bezpieczeństwa z tym związanego.
  • Postępowanie w sytuacjach awaryjnych pod lodem (zamarznięcie automatu, utrata liny asekurującej, itp.) 
  • Sygnały komunikacyjne przy obsłudze liny zabezpieczającej wraz z technikami zabezpieczenia.
  • Rozwiązywanie problemów i procedur związanych z byciem nurkiem zabezpieczającym.
  • postępowanie w sytuacjach awaryjnych  na lodzie (załamanie lodu, szukanie zespołu pod lodem w przypadku utraty liny asekuracyjnej, itp.)

Czas trwania kursu 2 dni.

WYMAGANIA WSTĘPNE
  • posiadanie certyfikatu Advanced Open Water Sport Diver lub równoważnego innej organizacji
  • ukończone 18 lat
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Sprzęt nurkowy oprócz butli, balastu i śrób lodowych wraz zkołowrotkami.
Brakujący sprzęt można wypożyczyć na czas trwania kurs CENNIK WYPOŻYCZANIA SPRZĘTU lub zakupić przed kursem w naszym sklepie.

CENA 1300 PLN

Cena zawiera trzy nurkowania pod lodem.
Cena nie zawiera certyfikatu i książki ( 300 PLN), oraz wyjazdu na wody otwarte i kosztów z tym związanych, sprzętu nurkowego – możliwość wypożyczenia całego sprzętu w cenie 150 PLN za dzień lub pojedynczych elementów.