NURKOWANIE NOCNE I W ZŁEJ WIDOCZNOŚCI 

Nurkowanie nocne to jedno z najbardziej ciekawych i spektakularnych przeżyć pod czas nurkowania. Ponieważ można wtedy zaobserwować podwodne życie, które nie funkcjonuje za dnia. Podwodny świat wygląda i prezentuje się zupełnie inaczej niż w warunkach światła dziennego. Zła widoczność natomiast wiąże się z różnymi zmianami hydrologicznymi, a nasze organizmy zupełnie inaczej pracują podczas braku możliwości używania w pełni zmysłu wzroku.

CELE KURSU:
  • zapoznanie się ze specyficznymi procedurami i technikami oraz potencjalnymi zagrożeniami, jakie towarzyszą nurkowaniom w nocy oraz w ograniczonej widoczności.
  • uzyskanie niezbędnej wiedzy o specyficznych technikach nurkowania, nawigacji, procedurach nurkowania partnerskiego, komunikacji podwodnej podczas nurkowań nocnych lub w ograniczonej widoczności
  • zbobycie umiejętności posługiwania się latarką w celu przesyłania sygnałów nurkowych.
  • zdobycie wiedzy jak należy się zachowywać w trakcie w/w nurkowań, aby nie zakłócać spokoju aktywnym w nocy mieszkańcom danego akwenu.
WYMAGANIA WSTĘPNE:

Minimalny wiek uczestnika to 18. Jednak kandydaci w wieku od 10 do 17 lat wyjątkowo mogą uczestniczyć tylko w części szkolenia dedykowanej nurkowaniu nocnemu i być certyfikowani jako PSAI Junior Night Diver (wiek 10-14 lat) lub jako PSAI Night Diver (wiek 15-17 lat). Muszą także posiadać pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na wzięcie udziału w szkoleniu.

Kursant musi posiadać certyfikacje PSAI Open Water Sport Diver lub opowiednik z jakiejkolwiek innej rozpoznawalnej organizacji nurkowej.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Sprzęt nurkowy oprócz butli, balastu i latarek.
Brakujący sprzęt można wypożyczyć na czas trwania kurs CENNIK WYPOŻYCZANIA SPRZĘTU lub zakupić przed kursem w naszym sklepie.

Czas trwania kursu 2 dzień.

CENA: 850 PLN

Cena nie zawiera materiałów szkoleniowych i certyfikatu (180 PLN) oraz wyjazdu na wody otwarte i kosztów z tym związanych, sprzętu nurkowego – możliwość wypożyczenia całego sprzętu w cenie 150 PLN za dzień lub pojedynczych elementów. Cena zawiera zestaw butli potrzebny do kursu.