MAJÓWKA W DAHAB

Dahab położony jest we wschodnio-środkowej części Półwyspu Synajskiego 90 km na północny-wschód od Sharm El Shaikh na złocistym brzegu zatoki Akaba. „Kultowe” miejsce wśród miłośników nurkowania nie tylko ze względu na piękno podwodnego świata. Poza Morzem Czerwonym największą atrakcją jest specyficzny orientalny charakter Dahabu. Ponadto korzystne wiatry sprawiają, że miłośnicy windsurfingu i kitesufingu wybierają Dahab jako najlepsze miejsce do pływania na Synaju.

Hotel Planet Oasis jest bezpośrednio przy głównej plaży w centrum turystycznym Dahab. Pokoje na parterze w starszej części hotelu posiadają klimatyzację, lodówkę, sejf oraz gustowne umeblowanie. Przed pokojami przestronne tarasy z widokiem na ogród i morze. Bogate śniadania w formie bufetu. Kolacje (obiadokolacje) w wybranych plażowych restauracjach wg menu, po przyzwoitych cenach. Wi – Fi dla każdego na terenie hotelu i bazy.

Nurkować będziemy z bazy Planet Divers, która jest w bezpośrednim kontakcie z hotelem. Czekająna nas takie miejsca jak:

Dahab – Blue Hole
Blue Hole posiada przepiękną rafę począwszy od brzegu a skończywszy na zewnętrznej części. Jest w kształcie leja, który schodzi do 110 m. Na głebokości 56 m jest słynny łuk „ARCH”. Na zewnętrzną części BH można przepłynąć przez „siodło” czyli niższą część rafy, która stanowi najpiękniejszy element całości.
Dahab – Canyon
Nazwa „Canyon” pochodzi od niezwykłego ukształtowania dna morskiego spowodowanego pęknięciem tektonicznym, które tworzy coś w rodzaju wielkiego podmorskiego wąwozu. Canyon zaczyna się od głębokości 15 -18 m. Po wpłynięciu do środka znajdziemy się na piaszczystym dnie o głębokości 30 metrów. W środku Canyon jest dość szeroki natomiast u góry skały jego ścian tworzą wąski wąwóz. Widać przez niego cudowny prześwit światła i błękitną wodę.
El Bells – Bells to wąska szczelina skalna w ścianie rafy, która schodzi do bardzo dużych głebokości. Jednak nurkowanie do 30m jest najpiękniejsze. Na 26 metrach znajduje się tak zwany dzwon przez który można swobodnie przepłynąć. W każdej części szczeliny Bells można wypłynąć na otwartą przestrzeń i obserwować zmagania innych.
Islands – trzy podwodne koralowe wyspy. Część korali została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1995 roku ale to co zobaczycie pozostawi na was niezatarte wrażenia.
Morey Garden – osłonięte od wiatru, z łatwym zejściem do wody i piaszczystym dnem, porośniętym morską trawą. Mnóstwo tu korali stołowych, w których buszują anemony.
Caves – gdzie do wody skacze się jak do basenu a pod spodem są dwie olbrzymie jaskinie.

W Dahab można też robić inne ciekawe rzeczy nie tylko nurkowanie. Można spróbować kitesurfing i windserfing oraz jeździć konno po plaży. Można leżeć na leżaku nad samym morzem i palis shishe delektując się widokiem i spokojem.

Możliwość zrobienia specjalizacji nurkowych na wyjeździe takich jak nocne, głębokie, nitrox oraz kurs AOWD. Po wcześniejszym ustaleniu z instruktorem.

TERMIN WYJAZDU 27.04 – 4.05.2019

CENA 2300 PLN + 193 € PAKIET 10 NURKOWAŃ

WARUNKI UCZESTNICTWA

 • wpłata zaliczki = 1300 PLN* przy zapisaniu się – gwarancja niskiej ceny.

* zaliczka jest zwrotna tylko przy odwołaniu wyjazdu przez organizatora

CENA ZAWIERA

 • przelot w obie strony
 • transfery z i na lotnisko
 • pakiet 10 nurkowań
 • butla 12 l, balast, powietrze lub nitrox
 • zakwaterowanie w hotelu w pokojach DBL superior
 • śniadania w formie bufetu
 • przewodnik nurkowy

CENA NIE ZAWIERA 

 • ubezpieczenia nurkowego
 • sprzętu nurkowego
 • innego wyżywienia poza śniadaniami
 • butli 15 l
 • dodatkowych nurkowań np. nocne
 • wycieczek fakultatywnych