Republika Południowej Afryki to kraj ogromnych przestrzeni, pysznego mięsa i wiecznie uśmiechniętych ludzi. Już na samym wstępie ta wspaniała kraina przywitała nas uśmiechniętymi urzędnikami na lotnisku, pięknymi widokami w drodze na południowe wybrzeże oraz pysznymi stekami na kolację.

Pomimo długiego lotu i późnej godziny dotarcia do naszych pokoi, juz o 4:45 czasu lokalnego ( godzina do przodu ) byliśmy w bazie aby rozpocząć dzień nurkowy. Pierwsze nurkowanie było z rekinami, czyli tak zwane baited shark dive. Polega to na tym, że w plastikowym bębnie są przygotowane ryby do wabienia rekinów. Spuszczany jest on do wody a prowadzący nurka wisi na nim i wyciąga ryby rozgniatając je w rękach. Rekiny wyczuwają zapach i przypływają zaciekawione. Oczywiście zjadają te ryby krążąc w około bębna. Zasada dla nurkujacych jest prosta, trzeba trzymać się w grupie i nie podpływać blisko do bębna. Jest to zupełnie niegroźne doświadczenie jeżeli postępuje się zgodnie z ustalonymi zasadami. Ważne jest też aby powstrzymać ciekawość i nie dotykać blisko przepływających rekinów.

Tak nam minęły dwa dni na zapierających dech w piersiach nurkowaniach. Popołudniami odpoczywaliśmy relaksując się na plaży bądź na tarasie w jednym z apartamentów.  Trzeciego dnia wybraliśmy się na małą wycieczkę do Uvongo Falls, czyli wodospad w miejscowości Uvongo. Nie wielka rzeka wpadająca do oceanu położona w malowniczym otoczeniu skał i wzniesień co przy jej ujściu tworzyło wodospad.

Czas na posiłek i restauracje nad brzegiem oceanu, w której serwują świeże owoce morza, ryby i różne pyszności. Wieczorami, jak to zwykle bywa, trzeba się ochłodzić po ciężkim dniu upału ?. Basen to dobre miejsce na taki wieczorny relaks.

To początek naszej wyprawy a przed nami jeszcze wiele ciekawych atrakcji. Już nie długo relacja z kolejnych nurkowań oraz wycieczek w ciekawe miejsca.

Safari Nurkowe – Wraki Morza Czerwonego 01-08.10.2020

Safari Nurkowe – Wraki Morza Czerwonego 01-08.10.2020

Serdecznie zapraszamy na safari nurkowe do Egiptu. To wspaniała okazja do wykonania 20 nurkowań w krótkim czasie oraz do podwyższenia swoich umiejętności nurkowych o wyższy stopień jak AOWD czy specjalizacje nurkowe takie jak wrakowe, nitrox, nocne oraz głębokie i w...

czytaj dalej
Dahab – Majówka 25.04-02.05.2020

Dahab – Majówka 25.04-02.05.2020

Zapraszamy na koleją wspaniałą majówkę z JagnaBlue w Dahab. Kultowe miasteczko nurkowe zaprasza na świetne nurkowania, urokliwe widoki, pyszne jedzenie i najlepszą shishe. Cena:2450 PLN – lot w obie strony WAW-SSH-WAW, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, hotel ze...

czytaj dalej