WYJAZD DO AUSTRII – ATTERSEE

JagnaBlue zaprasza na jesienny wyjazd nurkowy do Austrii, nad malowniczo położone jezioro Attersee w Alpach. Miejsce to słynie z krystalicznie czystej wody i zapierających dech w piersiach widoków.

Nie tylko nurkowie będą mieli co robić ponieważ położone niedaleko miasteczko Hallstatt jest prawdziwą perełką regionu Salzkammergut, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się ono u szczytu góry, na którą można wjechać kolejką i podziwiać przepiękne widoki. W pobliżu miejscowości znajduje się kopalnia soli powstała jeszcze w epoce brązu oraz ciekawe cmentarzysko z epoki żelaza.
W jednym z małych miasteczek położonych dookoła Attersee znajdują się apartamenty w których będziemy mieszkać w zależności od ilości osób. Wyżywienie każdy organizuje na własną rękę – polecamy zabranie jedzenia z Polski, ponieważ miejscowe restauracje i sklepy są dość drogie. Każdy z apartamentów posiada swoja kuchnię w pełni wyposażoną, więc można z niej korzystać. Po zmroku oczywiście czekają nas wieczorki integracyjne 😀

Plan wyjazdu.
27.09 – wyjazd około 18.00 z Suwałk
28.09 – w godzinach porannych przyjazd na miejsce i zakwaterowanie. Nurkowanie zapoznawcze i dla chcących jeszcze jedno.
29.09 – 30.09 po dwa nurkowania dziennie w Attersee.
01.10 – około 10.00 wyjazd do kraju.

Z Suwałk na miejsce jest około 1.300 km a z Warszawy 1000 km. Na miejscu zrobimy około 400-500 km. Jedziemy przez Czechy w kierunku na Wiedeń a z Wiednia kierujemy się na Salzburg. JagnaBlue posiada w swoim aucie 3 miejsca. W sumie mamy do pokonania około 3000 km więc cena za osobę wyniesie około 450 PLN w zależności od samochodu i ilości jadących w nim osób.

Cena za wyjazd – 130€* nurek (nie nurkujący 100€*):
– 3 x nocleg
– 3 dni nurkowe czyli 6 nurkowań wraz z biciem butli do 15 l

*cena może ulec zmianie ze względu na dostępność apartamentów

W cenę nie jest wliczone jedzenie, dojazd (100 – 120 €), opłaty za autostrady, wypożyczenie sprzętu oraz ubezpieczenie.

W czasie wyjazdu będzie można zrobić specjalizacje Deep oraz Dry Suit. Będzie też można podwyższyć swoje uprawnienia z poziomu OWD do AOWD
Zgłoszenie na kurs czy specjalizację obowiązkowo na dwa tygodnie przez wyjazdem.
Zapisy na wyjazd przyjmujemy do końca sierpnia.

Fot. Torsten Kraft oraz zdjęcia z archiwum CN SeaHorse