Kursy Nurkowania

Serdecznie zapraszamy na kursy nurkowania z JagnaBlue wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie próbowali, jak również tych którzy rozpoczęli swoją przygodę z tym fascynującym sportem i chcą poszerzyć wiedzę i nabyć doświadczenia z tego zakresu.

Jeżeli kiedykolwiek zraziłeś się do wody i masz lęk przed zamkniętą przestrzenią lub jej otwartością to trafiłeś idealnie. Pomożemy Ci pokonać strach i rozwinąć skrzydła. Każdemu kto boi się spróbować i boi się wody poświęcimy tyle czasu ile jest potrzeba aby lęki i obawy zniknęły. Powierzchnia Ziemi jest pokryta w 70% wodą. Próbując nurkowania i zwiedzając podwodny świat będziesz bogatszy w doświadczenia od reszty znanych Ci ludzi. Jeżeli ktoś Ci mówił, że nurkowanie jest niebezpieczne to odpowiedz mu, że bycie codziennie na ulicy jest niebezpieczne, bo nie zawsze Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie, a nurkując TAK.

Jeszcze nie jesteś płetwonurkiem?

Jeżeli jesteś na początku swojej drogi na pewno spotkałeś się z wieloma opiniami o federacjach nurkowych, sposobach prowadzenia kursów, mitycznych systemach sprzętowych i całym stosem dziwnych informacji, które nie wiadomo jak ugryźć i od czego zacząć 🙂  Najlepszym rozwiązaniem jest kliknięcie w zakładkę KONTAKT w menu na górze i rzeczowa rozmowa telefoniczna lub mailowa z instruktorem. Postaram się wyjaśnić w kilku słowach na czym polega kurs podstawowy, jaką organizację wybrać dla siebie i ile to wszystko kosztuje. 

Organizacje nurkowe

Istnieje wiele organizacji, w których możesz stawiać swoje pierwsze kroki. Ilość danych na początku może przyprawić o ból głowy, jednak są to tylko pozory. Warto wybrać taką organizację, która będzie znana i rozpoznawalna na całym świecie oraz będzie miała jasno i wyraźnie ustalone standardy szkoleniowe. Pozwoli nam to uniknąć przykrości na wyjazdach w odległe rejony świata oraz pewność, ze kurs został przeprowadzony w prawidłowy sposób. Najważniejsze to znaleźć dobrego instruktora. Dobrego czyli takiego, z którym znajdziemy wspólny język i będziemy pewni, że możemy mu zaufać.
Bardzo ciekawą opcję początkową daje nam kurs federacji PADI – Discover Scuba Diving.
Jest to program  przeznaczony dla osób, które chcą spróbować nurkowania pod bezpośrednim nadzorem instruktora, co pozwala rozwiać ewentualne wątpliwości związane z uprawianiem tego sportu oraz doświadczyć go „na własnej skórze”. Każdy uczestnik programu „Odkryj nurkowanie” będzie miał tyle czasu na poznanie i przyswojenie wszystkich potrzebnych umiejętności ile będzie potrzebował. Potrzebujesz około 2,5h na krótką sesje teoretyczną i zajęcia pod wodą. Można przystąpić do programu na basenie lub na wodach otwartych, wedle preferencji uczestnika. Po zakończeniu otrzymasz dyplom uczestnika programu DSD – „Odkryj Nurkowanie”, który jest ważny przez rok. Daje nam to możliwość kontynuacji edukacji nurkowej pomniejszonej o ten program. Z Dyplomem możesz przystąpić do kursu Scuba Diver lub Open Water Diver. Oczywiście można od razu rozpocząć kurs PADI OWD, CMAS P1 lub OWD PSAI, jednak różnica w cenie jest dosyć znaczna i lepiej mieć pewność, że nurkowanie to sport dla nas.

Kurs Podstawowy

Pierwszy kurs nurkowy, który otwiera drzwi do podwodnego świata jest niezmiernie ważny w karierze każdego płetwonurka. Kiedy mamy już wybranego instruktora, wiemy w jakiej federacji chcemy stawiać kolejne kroki i zdecydowaliśmy się zapisać, fajnie by było znać dokładny przebieg kursu, jego cenę, wymagania jakie stawia przed nami, oraz co otrzymamy po ukończeniu. Postaram się przedstawić sytuację na przykładzie kursu:

Open Water Diver (OWD)

Czego Ci potrzeba, żeby rozpocząć kurs nurkowy z JagnaBlue?

 • Dobre chęci, pozytywne nastawienie i uśmiechniętą buzię 😀
 • Ukończone 10 lat – otrzymuje się stopień Junior Open Water Diver
 • Ukończone 15 lat – otrzymuje się stopień Open Water Diver
 • ABC – czyli podstawowy sprzęt takim jak maska, fajka i płetwy. – nie trzeba kupować.
 • Dobry stan zdrowia

Jaki jest program kursu nurkowego z JagnaBlue?

 • Kurs podstawowy oparty jest na zasadzie uczenia się „krok po kroku” oraz stopniowego osiągania założonych celów. Oznacza to, że kursanci robią postępy w miarę opanowywania poszczególnych porcji materiału oraz wypełniania określonych zadań.
 • Instruktażowy styl nauczania polega na wprowadzaniu nowych informacji, poczynając od najprostszych i najbardziej podstawowych, a następnie przechodząc do zagadnień trudniejszych i bardziej skomplikowanych. W ten sposób kursanci mogą w logiczny i systematyczny sposób zdobyć potrzebną im wiedzę oraz praktykę.
 • Kurs składa się z trzech części: zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne na basenie oraz cztery nurkowania na wodach otwartych.
 • Zajęcia prowadzone są w małych grupach oraz w dogodnych terminach.

Ile czasu Ci to zajmie?

 • Każdy uczestnik kursu nurkowego będzie miał tyle czasu na poznanie i przyswojenie wszystkich potrzebnych umiejętności ile będzie potrzebował.
 • Po zaliczeniu wszystkich ćwiczeń i nurkowań otrzymasz certyfikat.
 • Potrzebujesz w przybliżeniu około dwóch-trzech spotkań basenowych i dwóch sesji teoretycznych.
 • Jednego wyjazdu na weekend, żeby zaliczyć nurkowania.

Co i jakie uprawnienia otrzymasz po kursie nurkowania z JagnaBlue?

 • Materiały dydatyczne.
 • Log book do rejestrowania nurkowań.
 • Międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny na całym świecie.
 • Uprawnienia nurkowe do głębokości 18-20 m z partnerem posiadającym minimum taki sam stopień nurkowy lub innej federacji.
 • Możliwość kontynuowania dalszej edukacji związanej z nurkowaniem, czyli przystąpienie do programu Advanced Open Water Diver, dzięki któremu zdecydowanie wzrosną Twoje umiejętności i możliwości związane z nurkowaniem swobodnym w wodach otwartych.
 • Masz możliwość przystąpienia do kursów specjalistycznych takich jak:
  1. kurs nurkowania z użyciem mieszanki Nitrox.
  2. kurs nurkowania w suchym skafandrze.
  3. kurs nurkowania nocnego.

Ile będzie Cię to kosztować?

 • Cena standardowego kursu nurkowania na basenie i na wodach otwartych to 1850 PLN
 • Cena za grupowy (4-8 osób) kurs nurkowania z JagnaBlue na basenie i wodach otwartych to 1400 PLN
 • Cena za indywidualny kurs nurkowania z JagnaBlue ( jeden na jeden) to 2500 PLN
 • Cena za kurs Junior Open Water Diver na basenie i na wodach otwartych to 1500 PLN

Co zawiera cena a czego nie zawiera?

 • Sprzęt nurkowy na czas trwania kursu
 • Zajęcia na basenie
 • 4 nurkowania na wodach otwartych w jeden weekend
 • Cena nie zawiera materiałów szkoleniowych i certyfikatu 250 PLN.
 • Cena nie zawiera kosztów transportu na basen i opłaty za wejście
 • Cena nie zawiera kosztów związanych z wyjazdem na weekend ( podróż, zakwaterowanie i wyżywienie oraz opłaty parkingowej u Jana).

Prowadzimy sprzedaż profesjonalnego sprzętu nurkowego renomowanych firm światowych i Polskich. Dla naszych kursantów oferujemy ciekawe promocje oraz zniżki.

 

Wyprawa do RPA

Wyprawa do RPA

AFRICA IS NOT FOR SISSIES - SHARK WEEK 06.11 - 20.11.2021JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi.Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i...

czytaj dalej
WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

Zapraszamy na jedną z najbardziej spektakularnych wypraw nurkowych do Egiptu, jaka istnieje, gdzie nurkowania są w magicznych i dziewiczych rafach. Zawsze marzyliście o safari nurkowym gdzie w tydzień robi się 20 nurkowań w niedostępnych miejscach, ale jedyną...

czytaj dalej
Sardine Run 19.06-03.07.2021

Sardine Run 19.06-03.07.2021

JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi. Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i Orania. Burowie byli potomkami osadników holenderskich...

czytaj dalej