Nie wiele czasu pozostało do końca wyprawy i tylko dwa dni nurkowe. Ostatnie nurkowanie z rekinami a tu mała niespodzianka, stado delfinów. One zawsze wzbudzają uśmiech i zachwyt mimo iż widziało się je tyle razy. W ostatni dzień nurkowy ja i Ola poszalałyśmy na rafie bo reszta postanowiła odpocząć i wysuszyć sprzęt. Piękne uczucie bycia samemu na olbrzymiej rafie wśród mnóstwa ryb i korali. Jak ostatnie nurkowania to i ostatnie dni smacznego jedzenia, więc nie mogło zabraknąć kilku dobrych smakołyków.

Na ostatni dzień zaplanowałam wycieczkę w przepiękne miejsce zwane Oribi Gorge. Jest to olbrzymi kanion w południowej części KwaZulu-Natal, na zachód od Port Shepstone. Rezerwat przyrody jakim jest Oribi Gorge, tworzą dwa wielkie i bardzo stare wąwozy, przecięte przez dwie rzeki Mzimkulwana i Mzimkulu. To mój mały wielki raj na ziemi. Ogromne przestrzenie, wiszące mosty, jaskinie w zboczach skalnych, zjazdy na linach po 450 m, campingi, mnóstwo zwierząt żyjących w subtropikalnej roślinności oraz rzeki, jeziorka i ta niesamowita cisza z lekko szumiącym wiatrem o zapachu oceanu. Będąc w tym miejscu człowiek zapomina o wszystkich troskach świata i czuje prawdziwą wolność. Nie brakuje tu atrakcji i każdy jest w stanie znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Taką wisienką na torcie jest Leopard Rock, z której widok jest powalający a samemu ma się wrażenie latania. Restauracja, której taras jest niemalże zawieszony nad przepaścią, podaje wspaniałe jedzenie w dość przystępnych cenach. W sklepie obok można kupić tutejsze wyroby oraz pamiątki.

Po całodniowej wycieczce przyszedł czas na pakowanie się, wypisanie licencji i ostatnią kąpiel w oceanie. Dziewczyny pomyślnie ukończyły kurs AOWD PADI – gratulację. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni do Kym na typowo afrykański braai, czyli grill. Pyszne mięso, dobre wino i wyśmienita sałatka przyrządzona przez Olę uświetniły ostatni wieczór w tej magicznej krainie. Wyjazd zakończył się w atmosferze śmiechu, wspomnień i dobrej zabawy oraz pysznego jedzenia.

Rano ostatnie uściski z ekipą z centrum nurkowego Aqua Planet i w drogę na lotnisko do Durbanu. W samochodzie jeszcze kilka ciekawych historii, troszkę wspominek i dużo uśmiechu oraz małe odwiedziny u dawnej przyjaciółki Odette w Umkomaas. Kawa na pożegnanie i witaj daleka podróż do Warszawy. Dziewczęta pofrunęły do Paryża a ja z Darkiem do Polski. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w wyprawie i całej ekipie z Afryki. Wrócimy do Was jak najszybciej będzie to możliwe. Już niedługo stały plan wypraw do Afryki, a będzie ich trzy w roku dlatego każdy sobie wybierze coś dla siebie.

Wyprawa do RPA

Wyprawa do RPA

AFRICA IS NOT FOR SISSIES - SHARK WEEK 06.11 - 20.11.2021JagnaBlue zaprasza na wyprawę jedyną w swoim rodzaju do RPA, kraju olbrzymich przestrzeni, pysznego jedzenia, dużej ilości rekinów i zawsze uśmiechniętych ludzi.Początki RPA to dwie burskie republiki: Transwal i...

czytaj dalej
WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

WADI LAHAMI – Majówka 1-8.05.2021

Zapraszamy na jedną z najbardziej spektakularnych wypraw nurkowych do Egiptu, jaka istnieje, gdzie nurkowania są w magicznych i dziewiczych rafach. Zawsze marzyliście o safari nurkowym gdzie w tydzień robi się 20 nurkowań w niedostępnych miejscach, ale jedyną...

czytaj dalej